Enhance

Enhance jest systemem do opracowywania stomatologicznych materiałów wypełniających na bazie żywic kompozytowych i składa się z następujących instrumentów ściernych: dysk, stożek, kielich. Służy do opracowywania wypełnień kompozytowych zarówno w rejonie zębów przednich jak i bocznych. Stosowany zgodnie z instrukcją zapewnia lustrzany połysk wypełnieniom kompozytowym, kompomerowym i ormocerowym.

Zaletą instrumentów wchodzących w skład sytemu Enhance jest możliwość regulacji ilość usuwanego materiału siłą nacisku krążka ściernego na wypełnienie. Im silniejszy nacisk tym większa ilość nadmiarów wypełnienia zostanie usunięta. Niewielki nacisk pozostawia gładką powierzchnię i prowadzi do następnego etapu - polerowania. Elementy ścierne systemu Enhance w kształcie stożka (Enhance® Finishing Point) służą do opracowywania powierzchni żujących i językowych. Natomiast kielichy (Enhance ® Finishing Cup) najlepiej sprawdzają się w przypadku okolicy przydziąsłowej oraz okolic przestrzeni międzyzębowych.

Najlepsze rezultaty estetyczne osiąga się kontynuując pracę gumkami PoGo, które służą do polerowania wypełnień.

Opakowanie uzupełniające zawiera:
30 instrumentów ściernych w jednym z wybranych kształtów.

Występuje również opakowanie zbiorcze gumek Enhance oraz PoGo. Razem 60 szt. (30 szt. Enhance oraz 30 szt. PoGo) w różnych kształtach.