Xeno V

Xeno® V czyli niedościgniona skuteczność w adhezji

Nowy samotrawiący system wiążący
Formuła 1-buteleczkowa

W czerwcu 2007 roku nastąpiło oficjalne wprowadzenie przez firmę DENTSPLY nowego samotrawiącego systemu wiążącego "Xeno V". Należy on do generacji najnowocześniejszych i najskuteczniejszych systemów samotrawiących. Xeno V jest opatentowaną formułą chemicznych związków których skuteczność działania na tkanki twarde zębów została dowiedziona w testach klinicznych. Jednocześnie to Xeno V to wyjątkowy produkt, który przez cały czas może pozostawać w zasięgu ręki stomatologa - nie wymaga bowiem specjalnych (lodówka) warunków przechowywania. Xeno V jest więc zawsze "pod ręką".

Ponad dekada to długi i wiarygodny okres sprawdzianu dla systemów wiążących rodziny Xeno. Dzięki temu nazwa Xeno stała się synonimem jakości i klinicznej niezawodności ciągle udoskonalanych samotrawiących systemów wiążących1. W Polsce po raz pierwszy wielu dentystów sięgnęło po system wiążący o właściwościach samotrawiących właśnie dzięki pozytywnym ocenom jakim cieszy się wśród stomatologów Xeno III.

Obecnie wszystkie sprawdzone zalety zostały wykorzystane w nowym produkcie Xeno V.

Xeno V prezentuje się niezwykle zachęcająco w nowoczesnym opakowaniu (półprzezroczysta buteleczka). Nie wymaga już mieszania składników przed aplikacją do ubytku- jest zawsze gotowy do bezpośredniego użytku.

Jeden z wiodących samotrawiących systemów wiążących udało się tym samym jeszcze bardziej ulepszyć.

Ewolucja w dziedzinie doskonalenia samotrawiących systemów wiążących doprowadziła do istotnych zmian w ich właściwościach użytkowych czyli wymaganych warunkach przechowywania. Xeno V po raz pierwszy wykorzystuje nowy rodzaj monomerów które są bardzo stabilne w różnych warunkach temperaturowych.

Do tej pory przedłużone działanie temperatury pokojowej wpływało niekorzystnie na właściwości samotrawiących systemów wiążących. Dlatego bezwzględnie zalecano lekarzom przechowywanie tego rodzaju materiałów w lodówkach. Istotne i nowatosrkei zmiany w budowie chemicznej Xeno wpłynęły na przedłużenie trwałości produktu, który nie wymaga już zapewnienia specjalnych warunków temperaturowych.

Warto podkreślić że stosując nowoczesne płytki do aplikacji i dozowania systemów wiążących o nazwie Clixdish, istnieje możliwość przedłużenia czasu pracy Xeno V aż do 30 minut.

Mając udokumentowane ponad 36 million klinicznych aplikacji na całym świecie materiał Xeno III jest jednym z najlepiej ocenianych i najbardziej popularnych systemów wiążących. Xeno V od samego początku zajmuje czołowe miejsce w wyścigu którego stawką jest doskonała adhezja.

 

Opakowania:

Xeno V pakowany jest w butelki po 5 ml wraz z akcesoriami..

Dostępne jest również opakowanie promocyjne: 2,5 ml.

 

Do pobrania:

 - pobierz instrukcję stosowania